رفع شلی و افتادگی واژن بدون عمل جراحی (واژینال تایتنینگ)

امروزه با تغییر ایده های زیبایی شناختی عموم مردم، جراحی پلاستیک واژن نیز همچون جراحی های زیبایی صورت و بدن، از محبوبیت بسیار بالایی در بین خانم ها برخوردار شده است. تا مدتی قبل، تنها راه لیفت واژن برای خانم ها، صرفا استفاده از جراحی بود که دارای ریسک بالای جراحی است و به دلایل فراوان همچون ترس بیمار از جراحی، دوره نقاهت نسبتا طولانی و درد و خونریزی تا مدتی کیفیت زندگی و سلامتی بیمار را تحت الشعاع قرار می داد و بعضا باعث انصراف بیمار از عمل جراحی می شد. با ظهور لیزر CO2 تمامی نگرانی های بیماران بابت عوارض و خطرات ناشی از جراحی به کلی بر طرف شد و استفاده از آن برای لیفت واژن بطور چشمگیری رو به افزایش است به نحوی که نقطه عطفی در صنعت جراحی پلاستیک و زیبایی شده است.

فرسودگی و افتادگی بافت واژن برای خانم ها از سن 30 سالگی شروع می شود (حتی برای خانم های باکره). طبق آمار 90 درصد خانم های متاهل و همچنین 80  درصد خانم ها پس از بارداری، دچار فرسودگی و افتادگی بافت واژن می شوند. پس از ازدواج و باروری، تولید فیبرهای الاستیک در داخل بافت واژن کاهش یافته و مقداری از فیبرهای الاستیک شکسته می شوند، در نتیجه اندازه دهانه واژن افزایش می یابد. همچنین دیواره واژن شکننده و نازک شده و در نتیجه دسترسی میکروب ها و عفونت به داخل بدن میسر می شود.

از طرفی شکنندگی و نازک شدن دیواره واژن باعث کاهش حساسیت شبکه عصبی در واژن و نهایتا کاهش میل و لذت جنسی و همچنین مقاربت دردناک می شود که این موارد در طولانی مدت باعث اضطراب، اختلال غدد درون ریز و به دنبال آن بی خوابی و کج خلقی در بانوان می شود.

 

فرسودگی و افتادگی بافت واژن چه مشکلاتی برای بانوان ایجاد می کند؟

در واژن های شل، بسیاری از میکروب ها، سموم، سلول های مرده پوست و مقداری از خون قاعدگی در داخل واژن باقی مانده که باعث ایجاد عوارض گوناگون از جمله: خارش قسمت خارجی دستگاه تناسلی، بوی بد واژن، عفونت گردن رحم، فرسایش غیرقابل درمان دهانه رحم، بیماری های مزمن التهابی لگن می شود.

سرعت بخشیدن به پیری زنان: طبق آمار، 80 درصد زنان پس از زایمان و 90 درصد زنان بالای 30 سال از این نوع بیماری رنج می برند. شل شدن و خشکی واژن، بی تفاوتی و کاهش میل جنسی در زنان باعث افزایش ناراحتی و اضطراب و اختلال در غدد و همچنین بی خوابی های مزمن می شود.

تنش در پیوند زناشویی: کاهش میل جنسی خانم ها که در نتیجه فرسودگی و افتادگی بافت واژن ایجاد می شود، باعث نارضایتی شریک جنسی شده و در نهایت منجر به تنش در پیوند زناشویی می گردد.

 

طبقه بندی میزان فرسودگی و افتادگی بافت واژن:

فرسودگی و افتادگی خفیف: تاثیر زیادی در رابطه جنسی ندارد اما معمولا باعث ایجاد التهاب خفیف همراه با بوی بد واژن می گردد و کاملا مستعد برای افزایش فرسودگی و افتادگی و فرسایش دهانه رحم می باشد.

متوسط: واژن خشک شده و زنان در رابطه جنسی خود احساس درد می کنند و همچنین لکه های زرد و قهوه ای ناشی از ترشحات واژنی بر روی لباس زیر مشاهده می کنند و همچنین تکرر ادرار شبانه و حساسیت و کهیر بر روی آلت تناسلی.

شدید: واژن در ناحیه پایین کاملا آویزان می شود و بصورت coleoptosis و ectropion مشاهده می شود.

 

دلایل فرسایش و افتادگی بافت واژن:

زایمان طبیعی: زایمان هایی که با سر بزرگ جنین همراه است باعث پاره شدن عضلات و یا نازک شدن جداره های واژن می گردد.

زایمان به روش سزارین: در هنگام زایمان، عضلات و رباط  حفره لگن، تا ماکزیموم میزان خود باز می شوند تا کانال مناسبی برای خروج بچه بوجود آید. بنابراین سزارین هم می تواند باعث افتادگی و فرسودگی واژن شود.

رابطه جنسی مکرر: بصورت طبیعی داشتن رابطه جنسی بیشتر از 3سال، باعث پیر شدن بافت واژن و شلی و افتادگی آن می شود.

افزایش سن: پس از 30 سالگی میزان هورمون استروژن در زنان کاهش یافته که این باعث کاهش حالت الاستیکی و ارتجاعی واژن و همچنین کاهش آتروفی مخاط در واژن می گردد.

سقط جنین: پس از انجام سقط جنین، یک سری مواد و جرم درون دیواره رحم و واژن باقی می ماند که در نهایت منجر به کاهش حالت ارتجاعی واژن می گردد.

 

استفاده از لیزر جوانسازی غیرتهاجمی CO2 برای لیفت واژن:

در کلینیک آذین از جدیدترین و موثرترین دستگاه لیزر مونالیزاتاچ بدین منظور استفاده می شود. لیزر CO2 جدیدترین روش برای حل مشکلات ناشی از فرسودگی و افتادگی واژن و اختلالات ناشی از آن است که بدون ایجاد حساسیت و بصورت کاملا غیرتهاجمی کار لیفت و تایتنینگ واژن را انجام می دهد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و کاملا بدون درد است. در این روش درمان طی 15 دقیقه انجام شده و ماندگاری بسیار طولانی ایجاد می کنند که سبب شده بطور بسیار گسترده مورد استقبال قرار گیرد. این روش برای بیماران رده سنی 30 تا 50 سال بهترین روش می باشد.

لیزر CO2 بر روی غشای مخاطی و لایه عضلانی دیواره واژن اثر گذاشته و ایجاد گرما می کند که منجر به تحریک  و بازسازی فیبروبلاست در لامینای غشای مخاطی و لایه عضلانی شده و منجر به بازسازی الیاف کلاژنی آسیب دیده و فیبرهای الاستیک و در نهایت ضخیم شدن و سفت دیواره واژن می گردد. در طول درمان میزان اکسیژن در بافت واژن افزایش یافته، میتوکندری ها ATP بیشتری آزاد کرده، فعالیت سلول ها افزایش می یابد، بطوری که ترشح مخاط داخل واژن زیاد می شود با رنگ روشن تر و خاصیت روانکاری بیشتر. همچنین در این میان، میزان PH واژن با ریکاوری غشای مخاطی واژن، به حالت نرمال و بهینه می رسد، میزان عفونت به حداقل رسیده، و بافت واژن را جوان تر و سالم تر می کند.

 

مزایای استفاده از لیزر جوانسازی CO2 برای واژینال تایتنینگ:

تکنیک آسپتیک، درمان آنی و منحصر به فرد: با استفاده از مد پیکسلی، می توان بدون ایجاد درد و زخم، بهترین، کامل ترین و موثرترین حالت محافظت از بافت را ایجاد کرد.

لیفت و ریکاوری بافت تخریب شده و تبدیل آن به بافت کاملا سالم و جوان: رابطه جنسی مداوم، بارداری و زایمان معمول ترین راه های ایجاد فرسودگی واژن می باشند. استفاده از لیزر CO2 و ایجاد محرک های حرارتی در طول درمان، با ایجاد بسیاری از ترکیبات فیبروبلاست و ترشح فیبر کلاژنی، الیاف الاستیک، فیبر مشبک و ماتریس آلی منجر به  ضخیم شدن و سفت شدن دیواره واژن شده و در نهایت باعث بهبود کیفیت رابطه زناشویی می گردد.

افزایش میزان حساسیت به لمس شدن برای افزایش لذت در رابطه زناشویی: فرسودگی بافت واژنی می تواند در میزان ترشح هورمون استروژن اثر گذاشته و باعث کاهش عملکرد تخمدان و شروع حالت سالخوردگی در زنان شود. لیزر CO2 می تواند میزان حساسیت واژن به لمس شدن و میزان روانکاری آن را افزایش داده و خشکی واژن را به کلی از بین می برد.

حفظ سلامتی و بازگشت به حالت طبیعی: وجود عفونت در واژن که در اثر افتادگی و فرسودگی بافت واژن ایجاد می شود، می تواند باعث ایجاد بوی بد و غیرطبیعی واژن شده و عوارض و مشکلات بعدی مانند عفونت حفره رحم به همراه داشته باشد که به شدت سلامت زنان را تحت الشعاع قرار می دهد. لیزر تراپی و لیفت بافت واژن می تواند به بازسازی بافت تخریب شده، نرماله کردن میزان PH واژن، کاهش عفونت های مرسوم زنان، تنظیم قاعدگی، سلامت و بهبود عملکرد تخمدان ها کمک کرده و بدن فرد را در مقابل این آسیب ها مصون و ایمن گرداند و طراوت اولیه را به بافت برمی گرداند.

بدون درد و عوارض جانبی: با توجه به پارامترهای تعیین شده، طول درمان 15 دقیقه، بدون درد، ایمن، راحت و سریع است. در واقع واژینال تایتنینگ برترین روش برای لیفت و تنگ کردن بافت فرسوده واژن بدون عمل جراحی است که متندگاری بسیار طولانی ایجاد می کند.

به اشتراک گذاری:

دیدگاه

ثبت دیدگاه

برخی از خدمات ما