میکرودرم ابریژن

پوست شما هر روز در معرض عوامل محیطی قرار دارد. در طول سالها، اشعه خورشید، آلودگی و دیگر عوامل آسیب رسان می تواند روی پوست شما تاثیر بگذارد. درمان میکرودرم ابریژن می‌تواند به کاهش یا از بین بردن چین و چروک ها و خطوط ریز صورت، خطوط پنجه کلاغی، لکه های پوستی، زخم های ناشی آفتاب و آفتاب سوختگی که ممکن است در طول زمان بر روی پوست ظاهر شده باشد کمک کند.
 
درمان و جوانسازی میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش غیر شیمیایی، غیر جراحی و غیر تهاجمی است که از یک اسپری حاوی میکرو کریستال‌ها برای حذف لایه های خارجی پوست‌های خشک و مرطوب از سلول های  خشک و مرده می‌باشد و پوست را جوان تر و سالم تر را نشان می دهد. میکرودرم ابریژن همچنین باعث تولید لایه‌ای زی لایه های پوستی با سطوح بالاتر کلاژن و الاستین می شود که بیشتر ظاهر پوست شما را بهبود می بخشد.

روش درمان میکرودرم ابریژن مناسب چه کسانی است؟

افراد با خطوط عمیق صورت و یا چین و چروک، لکه های پوستی، اثرات ناشی از نور آفتاب، کک و مک، مشکلات بافت پوست یا زخم های جزئی، مناسب برای میکرودرم ابریژن هستند. افراد دارای جوش یا آکنه نیز ممکن است از درمان های میکرودرم ابریژن بهره مند شوند. اسپری ملایم از میکرو کریستال‌ها می‌تواند برای از بین بردن یا بهبود نواقص و شرایط پوستی با حذف سلول های پوست مرده و آسیب دیده پوست جدید و تازه‌ای را تولید کند.
افراد ایده آل برای میکرودرم ابریژن بزرگسالان سالم هستند که شرایط خرابی و یا نواقص پوستی جزئی دارند و انتظارات واقع بینانه در مورد چیزی که میکرودرم ابریژن می تواند و نمی تواند انجام دهد را دارند. از آنجایی که میکرودرم ابریژن یک روش خفیف و غیر تهاجمی است که نمیتواند پوست تیره و تار را روشن و یا چین چروکهای صورت را اصلاح کند، باید با سایر روش‌های جوانسازی لیزری پوست مکمل گردد.

راه حل میکرودرم ابریژن برای آکنه

میکرودرم ابریژن می تواند مورد استفاده برای درمان آکنه و زخم های ناشی ازآکنه قرارگیرد. درمان‌های میکرودرم ابریژن می‌تواند زخم‌های جزئی را حذف و یا ظاهر آن‌ها را بطور قابل توجهی بهبود بخشد. با این حال، برای زخم های آکنه عمیق (که به عنوان علائم لکه‌ها یا زخم های آکنه یخ زده شناخته می شود) میکرودرم ابریژن ممکن است قادر به ارائه نتایج مطلوب نباشد. معمولا زخم های عمیق می توانند به طور موثر با سایر روش‌های لیزری قابل درمان هستند. افراد دارای آکنه فعال همچنین ممکن است از درمان های میکرودرم ابریژن بهره مند شوند که باعث لایه برداری پوست می‌شود و منافذ پوست را باز می‌کند و چربی و چرک پوست را از بین می برد. از آنجا که روش درمانی کریستالی میکرودرم ابریژن و حذف سلول های پوستی می تواند آکنه را بهبود بخشد، با این حال، مشاوره با متخصص پوست و یا جراح زیبایی توصیه می گردد تا تعیین کند که آیا آکنه شما می تواند به طور موثر با میکرودرم ابریژن درمان شود یا خیر؟.

روش میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مناسب نیست؟

میکرودرم ابریژن برای افراد مبتلا به زخم های عمیق، زخم‌های ناشناخته، تبخال، زگیل های صورت، آکنه و جوش‌های فعال (مراحل 3 و 4)، دارای اختلالات سیستم ایمنی بدن هستند یا دیابت ناپایدار دارند توصیه نمی شود. زنان باردار نباید میکرودرم ابریژن را انجام دهند. افرادی که اخیراً روش‌های شیمیایی درمان پوستی داشته ویا از سایر روش های درمان پوستی مانند تزریق کلاژن استفاده کرده‌اند، قبل از انجام میکرودرم ابریژن می‌بایست دو تا سه هفته منتظر بمانند. کسانیکه قصد اپیلاسیون یا برنزه کردن را دارند می‎بایست چند هفته قبل از درمان با میکرودرم ابریژن خودداری کنند. افراد مبتلا به زخم های عمیق، چروک های صورت یا سایر نقایص پوستی متوسط تا شدید باید یک درمان قوی تر از قبیل درمان‌های شیمیایی، لایه برداری ویا درمان‌های لیزری را در نظر بگیرند.

خطرات و مزایای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش بی خطر، غیر جراحی و سریع است که مزایای زیادی را به همراه می آورد. میکرودرم ابریژن خطوط چهره را زیبا می‌کند، چین و چروک و نشانه های دیگر پیری را کاهش می دهد و یا از بین می برد، ظاهر زخم های آکنه و دیگر انواع اسکار را بهبود می‌بخشد، با تمامی پوست‌ها و رنگ‌ها سازگار است و آن‌ها را سالم  و درخشان می‌کند. این روش درمان تقریباً هیچ عوارض جانبی ندارد. و از آنجایی که در درمان  میکرودرم ابریژن از بلورهای غیر آلرژیک استفاده می‌شود، این درمان عالی برای پوست‌هایی است که حساس به مواد شیمیایی هستند. میکرودرم ابریژن هیچگونه ریسک و خطری که به وسیله متخصص واجد شرایط آن انجام شود را ندارد. بعضی از افراد ممکن است بعد از میکرودرم ابریژن دچار سوزش جزئی پوست شوند. از آنجایی که تاریخچه پوست و بهداشت هر فرد تا حدی متفاوت است، خطرات و مزایای استفاده از میکرودرم ابریژن باید بر اساس هر فرد جداگانه مورد توجه قرار گیرد.

روش درمان میکرودرم ابریژن

در طول درمان میکرودرم ابریژن، پزشک، یک کریستال اکسید آلومینیوم کوچک (در اندازه‌های میکرو) را با دست روی پوست ماساژ می‌دهد. این کریستال‌ها باعث تراشیدن پوست می‌شود و مکش ملایم ایجاد شده توسط سیستم میکرودرم ابریژن باعث زدودن بقایای پوست مرده و کریستال ها از روی پوست می شود.
میکرودرم ابریژن به تولید لایه های پوستی ضخیم تر و سالم تر کمک می کند، درمان‌های متعدد وبیشتر باعث ایجاد یک لایه جدید از سلول های پوستی می شوند که حاوی سطوح بالاتر کلاژن و الاستین هستند. تقریبا پنج تا دوازده جلسه در طول دو تا سه هفته لازم است تا به نتیجه دلخواه در روش میکرودرم ابریژن برسید. این روش راحت و تقریبا بدون درد، روش میکرودرم ابریژن تنها 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و معمولا به عنوان ساعت ناهاری به آن اشاره می شود.

آیا روش میکرودرم ابریژن ضرری هم دارد؟

روش میکرودرم ابریژن سلول های مرده را از سطح پوست پاکسازی می‌کند. در حالی که این روش دردناک نیست، این درمان می تواند احساس خستگی جزئی را ایجاد کند، لایه های پوستی قدیمی و آسیب دیده را از بین می برد. بعضی از بیماران تجربه ماساژ صورت را تجربه کرده اند. پس از درمان با میکرودرم ابریژن، لایه جدید ایجاد شده بر روی پوست معمولا حساس تر است و نیاز به حفاظت بیشتری از نور خورشید دارد. شما نباید احساس نگرانی کنید، فقط مورد استفاده از کرم های ضد آفتاب، باید بیشتر مراقب باشید. استفاده از کرم های مرطوب کننده برای تسکین و آرام کردن پوست توصیه می‌شود. متخصص پوست شما می توانند کرم صورت یا لوسیونی را پیشنهاد کند که برای نوع پوست شما مناسب است.

دوره نقاهت و نتایج میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن اغلب به عنوان درمان ساعت ناهاری نامیده می‌شود، زیرا این یک روش سریع است که می تواند در طول روز با ناراحتی کم یا بدون هیچ مشکلی انجام شود. پوست درمان شده ممکن است پس از درمان سرخ شود، اما معمولا در عرض چند ساعت از بین می رود. بعد از عمل میکرودرم ابریژن میتوانید آرایش خود را انجام داده تا علائم قابل مشاهده درمان را پنهان کنید. روش جوانسازی و بازیابی پوست میکرودرم ابریژن و نتایج آن از جمله بهترین درمان های پوستی صورت است که امروزه در دسترس است.

دیدگاه

ثبت دیدگاه

برخی از خدمات ما