سوالات رایج درمورد کاشت مو

بسیاری از ما زمانی که نام کاشت م را میشنویم سوالاتی در ذهنمان ایجاد می شود. در اینجا به برخی از سوالات رایج در خصوص کاشت مو پاسخ داده می شود .

 

از کی می تواند حمام بروم ؟

یک روز بعد از کاشت مو شستشوی روزانه سر با استفاده از اسوری حاوی سرم شستشو روزی 3  الی 4 بار توصیه می شود. از روز چهارم شستشوی از با استفادهاز اسپری حاوی مخلوط آب و شامپو بچه و خیلی آرام بلامانع است. پس از گذشت 10 روز میتوانید دوش بگیرید اما دقت کنید فشار آب خیلی شدید نباشد و فشاری به گرافت ها وارد نشود.

 

چگونه از ایجاد لخته بر روی سر جلوگیری کنم؟

پس از کاشت مو ممکن است لخته هایی در نواحی کاشت شده بر روی سر خشک شوند. شستشوی مرتب با اسپری سرم شستشو جهت جلوگیری از ایجاد زخم و تمیز نگه داشتن نواحی کاشته شده امری ضروری است.

 

چرا یک هفته پس از کاشت مو , موهای جدید دچار ریزش شده اند ؟

نگران نباشید. پس از گذشت یک هفته تا 10 روز ریزش ساقه ی موهای جدید آغاز می شود. این به معنی عدم موفقیت کاشت مو نیست. ساقه ی موها به مرور و حتی تا 2 – 3  ماه بعد از کاشت به ریزش ادامه می دهند. در همین زمان فولیکول های مو جای خود را در پوست سر تثبیت می کنند.شکیبا باشید اندکی طول می کشد تا رشد موهای جدید آغاز شود.

 

تا چه مدت نباید به سرم دست بزنم؟

توصیه می شود به مدت یک هفته تا 10 روز شستشو و ایجاد فشار بر روی ناحیه کاشت شده انجام نگیرد. پس از این زمان زخم ها ترمیم شده و گرافت های مو تثبیت می شوند و در اثر اعمال فشار از جا کنده نمی شوند.

 

چرا بعد از کاشت مو دچار ریزش مو شده ام ؟

فرایندی به نام شوک ریزش مو ممکن است پس از انجام عمل اتفاق بیافتد.این مشکل دائمی نیست و موهای ریخته شده مجددا رشد خواهند کرد.

 

چقدر طول می کشد تا موهای جدید شروع به رشد کنند؟

پس از گذشت 4 ماه موهای جدید به مرور شروع به ظاهر شدن می کنند. این موها ممکن است کمی کرکی و نازک باشند.  بعد از 6 تا 12 ماه موها کلفت تر شده و تعداد موهای جدید نیز افزایش میابند.

 

چطور میتوانم موهای جدید را بعد از کاشت مو تقویت کنم؟

استفاده از تکنیک هایی مانند کربوکسی سر و مزوتراپی از راهکارهای بسیار موثر در افزایش کیفیت و رشد هر چه بیشتر موها پس از عمل کاشت مو هستند.فاصله بین جلسات و میزان نیاز شما به هر یک از این تکنیک ها توسط مشاورین در کلینیک آذین برای شما توضیح داده می شوند.

 

نتیجه ی نهایی کاشت مو کی مشخص می شود ؟

در مجموع بین 12 تا 18 ماه طول می کشد تا نتیجه ی نهایی کاشت مو مشخص شود. 12 تا 15 ماه برای نواحی کاشت جلوی سر و بالای پیشانی و 18 تا 20 ماه برای قله ی سر به طول می انجامد تا تمام موهای کاشته شده و موثر به طور کامل رشد کنند.

به اشتراک گذاری:

دیدگاه

ثبت دیدگاه

برخی از خدمات ما