کاشت ریش و سبیل چطور انجام می شود ؟

کاشت ریش و سبیل چطور انجام می شود ؟

ریش , سبیل و نوع آرایش آن اهمیت زیادی در استایل مردانه دارد. کاشت ریش و کاشت سبیل راهکار مناسبی برای آن دسته از مردانی است که در اثر عوامل مختلف دچار ریزش مو در ناحیه صورت شده اند و یا به طور مادرزادی نواحی خالی از مو در ناحیه صورت را دارند.

 

تکنیک FUE برای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل به روش FUE درست مانند کاشت مو به همین شیوه انجام می شود. بدین معنی که فولیکول های مو به صورت مجزا و دانه دانه از ناحیه بانک مو که در واقع همان موی پشت سر است , برداشته شده و در نواحی خالی صورت و هم جهت با رشد طبیعی موهای ریش کاشته می شوند.

این عمل همراه را بی حسی موضعی انجام شده و بیمار حین عمل هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد.

 

مراحل کاشت ریش و سبیل :

  1. معاینه اولیه

طی این مرحله وضعیت بیمار از نظر سلامت جسمی و نیز وضعیت ناحیه مورد نظر برای کاشت و همچنین تعداد و کیفیت گرافت های موجود در بانک موی فرد بررسی می شود.

      2 .عمل کاشت ریش و سبیل

همان طور که پیش تر گفته شد ,‌موها به آرامی و با دقت از ناحیه پشت سر بیمار استخراج شده و سپس در قسمت مورد نظر کاشته می شوند.

       3. شستشو

روز بعد از کاشت بیمار جهت شستشو , معاینه و سایر اقدامات تکمیلی به کلینیک مراجعه خواهد کرد.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام عمل کاشت ریش و سبیل هستند ؟

مردانی که به هر دلیلی در ناحیه خاصی از صورت دچار ریزش سکه ای شده اند و یا خواهان داشتن ریشی پرپشت تر هستند , در صورتی که از بانک موی مناسبی برخوردار باشند کاندید مناسبی برای عمل کاشت ریش و سبیل به حساب می آیند.

 

دوره نقاهت بعد از کاشت ریش و سبیل

پس از گذشت تنها یک هفته ناحیه کاشت شده به ظاهر طبیعی خود بازمی گردد. بهبودی در ناحیه بانک مو نیز بسیار سریع بوده و طی ۱۵ روز پس از انجام FUE بهبودی کامل حاصل می شود.

پس از گذشت ۶ ماه تقریبا می توان گفت نتیجه ی نهایی کاشت مشخص خواهد شد. البته به یاد داشته باشید ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان لازم است تا تار موها ضخیم تر شده و ظاهر نهایی و دائمی فرد تثبیت می شود.

به اشتراک گذاری:

دیدگاه

ثبت دیدگاه

برخی از خدمات ما